2011. december 18., vasárnap

Mákos zserbó

Hozzávalók:
  • 30 dkg finomliszt
  • 12 dkg vaj vagy margarin
  • 1 tojás sárgája
  • 2 ek. porcukor
  • csipet só
  • 5 g élesztő
  • pici tej
  • 1 ek. tejföl
  • fél mokkáskanál szódabikarbóna
A lisztet elmorzsoltam a vajjal, elkevertem a cukorral, sóval, szódabikarbónával. Az élesztőt feloldottam egy korty tejben, azt is a liszthez adtam, majd a többi hozzávalóval összeállítottam a tésztát. Amikor szép sima, fényes lett három részre osztottam, letakarva pihenni hagytam, míg előkészítettem a tölteléket.

Töltelék:
  • 1 üveg hígabb szilvalekvár
  • 15 dkg darált mák
  • 12 dkg porcukor
  • 1 citrom reszelt héja
  • 1 mk. fahéj
A mákot elkevertem a porcukorral, citromhéjjal és a fahéjjal.

Egy 40 cm x 22 cm -es tepsit kibéleltem sütőpapírral. Az első tésztát kinyújtottam a tepsi méretére, belefektettem. Vastagon megkentem szilvalekvárral, majd megszórtam a mák felével. Erre fektettem a következő kinyújtott tésztát. Azt is megkentem, megszórtam, majd befedtem az utolsó tésztával. A kimaradt tojásfehérjével lekentem. Villával megszurkáltam.
180 fokos sütőben kb. 30 perc alatt sült szép pirosra.
Porcukorral meghintve tálaltam.

Forrás:
http://limarapeksege.blogspot.com/2010/08/makos-zserbo.html

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése