Hozzávalók:
- 2 csésze liszt
- 2 csésze cukor
- 1 tk. szódabikarbóna
- 1/2 tk. sütőpor
- 1 tk. vanília vagy helyette levendulaszirup?
- 1 mk. só
- 3 ek. kakaópor
- 1 ek. nescafe
- 3/4 csésze tej vagy író
- 3/4 csésze víz
- 1/2 csésze margarin vagy vaj
- 2 tojás
Csészének a nutellás poharat használtam, pont 2,5 dl-es. Az
eredeti recept nem írja a nescafét, én tettem hozzá, szerintem nagyon
illik bele, de természetesen elhagyható. Vajjal készítettem, eredetileg
növényi margarint ír.
Egy tálban összekevertem a lisztet,
sütőport, szódabikarbónát, kakaót, nescafét és a sót. Egy másikban
habosra kevertem a cukrot a tojásokkal, tovább habosítottam a puha
vajjal, majd a tejjel, a vanília eszenciával és vízzel is elkevertem.
Beleszitáltam a lisztet. 24 cm-es tortaforma alját kibéleltem
sütőpapírral, ebbe öntöttem a masszát. 175 fokos sütőben sült egy órán
át.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése