2012. január 15., vasárnap

Csokis álom


Hozzávalók:
  • 2 csésze liszt
  • 2 csésze cukor
  • 1 tk. szódabikarbóna
  • 1/2 tk. sütőpor
  • 1 tk. vanília vagy helyette levendulaszirup?
  • 1 mk. só
  • 3 ek. kakaópor
  • 1 ek. nescafe
  • 3/4 csésze tej vagy író
  • 3/4 csésze víz
  • 1/2 csésze margarin vagy vaj
  • 2 tojás
Csészének a nutellás poharat használtam, pont 2,5 dl-es. Az eredeti recept nem írja a nescafét, én tettem hozzá, szerintem nagyon illik bele, de természetesen elhagyható. Vajjal készítettem, eredetileg növényi margarint ír.
Egy tálban összekevertem a lisztet, sütőport, szódabikarbónát, kakaót, nescafét és a sót. Egy másikban habosra kevertem a cukrot a tojásokkal, tovább habosítottam a puha vajjal, majd a tejjel, a vanília eszenciával és vízzel is elkevertem. Beleszitáltam a lisztet. 24 cm-es tortaforma alját kibéleltem sütőpapírral, ebbe öntöttem a masszát. 175 fokos sütőben sült egy órán át. 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése