Kerti partira vodkával, szódával felnyomva, jégkockával ajánlom.
Hozzávalók
- 6 bögre cukor
- 6 (lehetőleg kezeletlen) citrom héja, vékonyan lehántva és a leve kifacsarva
- 2 bögre víz
- 2 bögre levendulavirág
A cukrot, a citromhéjat (vigyázzatok, a fehér része ne kerüljön bele)
a citromlevet és a vizet egy lábasban felforraltam. Amikor a cukor már
teljesen elolvadt, beleszórtam a levendulavirágokat, elzártam alatta a
lángot és lefedve pihenni hagytam.
Néhány óra múlva átszűrtem, egyet forraltam rajta, azon melegében
üvegbe töltöttem és száraz-dunsztba dugtam (hungarocell láda, és alapos
bebugyolálás).
Forrás:
http://www.sajtkukac.hu/?p=3829
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése