2012. január 15., vasárnap

Limara tejfölös kiflije

Hozzávalók:
  • 2 dl tej
  • 2 ek. tejföl
  • 2 ek. burgonyapehely (elhagyható)
  • 2 tk. só
  • csipet aszkorbinsav
  • 4 dkg olv. vaj vagy 4 ek. olaj
  • 50 dkg liszt
  • 1 tk. cukor
  • 3 dkg élesztő
Időnként öregtésztát is teszek bele, 20 dkg-ot, az élesztőt ilyenkor lecsökkentem 2 dkg-ra.
A bedagasztott, duplájára kelesztett tésztát 8 egyforma darabba vágom. Mindet négyzet alakúra nyújtom, majd az egyik sarlától elkezdem feltekerni. Mikor a közepéig érek, a szemközti csúcstól kicsit nyújtani kezdem, úgy folytatom a tekerést. Itt található videó a formázásról.
Sütőpapírral bélelt tepsibe ültetem őket, ismét hagyom dulájára kelni, majd megszórom nagyszemű dekorsóval őket. 200 fokos, gőzös sütőben 15 percig sütöm a kifliket.


Forrás:
http://limarapeksege.blogspot.com/2009/01/egyszer-tejfls-kifli.html

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése